De Grote Rekendag

  • De Grote Rekendag

Vandaag hebben alle groepen van onze school meegedaan met de Grote Rekendag. De hele dag stond in het teken van allerlei doe en denk opdrachten die te maken hadden met het thema “uit verhouding” . Vanmorgen werd deze dag geopend in de aula met een spetterende modeshow waarbij zowel kinderen van verschillende groepen als leerkrachten aan mee deden. Ze zagen er allemaal prachtig uit in kleding die of te groot was of te klein. Daarna gingen de kinderen terug naar de klas voor vervolg van allerlei leuke opdrachten over het thema ‘ uit verhouding ‘ . In de groepen 1/2 verkenden de kinderen het verschijnsel ‘verhoudingen’ . In veel activiteiten vormden dieren en knuffels daarbij een referentiemaat. De kinderen hebben bijvoorbeeld huizen gebouwd met deuren waardoor het poppetje naar binnen moest kunnen. In de groepen 3/4 zijn de kinderen aan de slag gegaan met het verhaal van M. In de klas stond een kleine deur waar een briefje was opgeplakt met de tekst :’ ik ben even naar de zwemles groet M’. Door o.a een tekening te maken van M werden de kinderen zich bewust van de verhoudingen in het lichaam en de verhouding van jezelf tot de deur. In de groepen 5/6 hebben de kinderen kennis gemaakt met de Grote Rekenreus die in een wereld leeft waar alles 3 keer zo groot is. Er zijn veel leuke dingen geknutseld op de juiste maat voor de reus. In de groepen 7/8 hebben de kinderen in een circuit gewerkt aan opdrachten zoals : de schaduw van een gebouw berekenen , plattegronden maken van de school. Het was een ontzettend leuke en leerzame dag voor alle kinderen van onze school!!

Terug naar het overzicht

Ontdek de Stapsteen!

Ontdek de Stapsteen!

Kom kennis maken met onze omgeving, leerlingen en ...

Coronamaatregelen op school

Coronamaatregelen op school

Voor wat betreft de coronamaatregelen volgen wij bij SKOzoK ...

Oudertevredenheidsonderzoek

Oudertevredenheidsonderzoek

Herinnering